Filtruj według

rozmiar dywanu

rozmiar dywanu

Kolor dywanu

Kolor dywanu

Skład

Skład

Wzór

Wzór

Grubość

Grubość

Kolekcja

Kolekcja

Gęstość

Gęstość

Kształt

Kształt

Dywany

Aktywne filtry

DYWANY DWM

W trakcie aranżacji własnego mieszkania efekt końcowy ma nie tylko emanować przytulnością, ale też świetnie się prezentować. Dywany dostępne w naszych ofertach, doskonale wkomponują się w stylizację nowocześnie urządzonych pokojów dziennych, sypialni czy korytarzy. Wzornictwo i kolorystyka naszych produktów sprawia, że pomieszczenia nabierają pogodnego klimatu. 

JAK WYBRAĆ DYWAN?

Podczas poszukiwań dywanu warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które z pewnością pomogą wybrać ten najbardziej odpowiedni do naszego pomieszczenia. 

  • wielkość i kształt dywanu - są to podstawowe cechy dywanu. Duże dywany dają poczucie jednorodności, przytulności wnętrza natomiast mały rangę akcentowanego miejsca. Co do kształtu to oprócz najbardziej popularnych prostokątnych w naszej ofercie można znaleźć: owalne, walcowate czy kwadratowe. Dywany w prostokątnym kwadratowym oraz owalnym kształcie znajdą zastosowanie w salonie, pokoju, przedpokoju natomiast owalne i walcowate w łazience, kuchni i przedpokoju.
  • gęstość i wysokość runa - w zależności od naszych preferencji dywan może mieć zarówno wyższe jak i niższe runo. Wysokie runo zapewnia większą miękkość, ciepło, komfort chodzenia a także wysoką dźwiękochłonność, która nadaje nawet dużemu pomieszczeniu wrażenie przytulności. Niskie runo zmniejsza cenę dywanu przy zachowaniu wysokich parametrów jakościowych, zapewnia dobre walory użytkowe, dywan jest łatwiejszy w czyszczeniu. Z drugiej strony wysoka gęstość zapewnia wysoki komfort chodzenia, bardzo wysokie parametry użytkowe - dywany o bardzo wysublimowanej harmonii barw i rysunku wzoru.
  • wystrój pomieszczenia, w którym dywan ma się znajdować - ważną sprawą jest to aby dywan kolorystycznie wkomponował się w resztę pomieszczenia. Dywan położony w pokoju powinien mieć podobną barwę do poduszek bądź sofy a umieszczony w salonie może współgrać na przykład z kolorem zasłon. Jeżeli natomiast pomieszczenie posiada wiele różnych kolorów dobrym pomysłem będzie stonowany jednokolorowy dywan, który uspokoi pomieszczenie.
  • preferowana kolorystyka i wzornictwo dywanu - jest to zarówno kwestia gustu jak i kwestia dopasowania dywanu do pomieszczenia. W naszej ofercie znajdują się dywany o wzornictwie klasycznym, nowoczesnym, dziecięcym a także z dłuższym i krótszym włosem.
  • wymiana starego dywanu na nowy - w tym przypadku najlepszą opcją może być wybór dywanu z odmienionym wzorem, który całkowicie odmieni pomieszczenie, wybór podobnego albo tego samego dywanu nie da takiego efektu.
  • materiał z którego jest zrobiony dywan - kolejna ważna cecha dywanu. Obecnie dywany są tkane z kilkunastu materiałów: poliestru, polipropylenu, wełny, wełny nowozelandzkiej oraz ich odmian gdzie każda posiada unikatowe właściwości. Wychodząc naprzeciw tak wielkiemu wyborowi każdy dywan został opisany wraz z charakterystyką materiału z którego został utkany.

WIELKOŚĆ I CENA DYWANÓW

Na przestrzeni lat rozmiary dywanów zostały unormowane do tych najbardziej popularnych i uniwersalnych. Stąd też większość naszych dywanów jest m. in. w rozmiarach: 60x100, 80x150, 100x200, 120x180, 150x300, 200x300, 300x400, 300x500, 200x400. Nie są to oczywiście wszystkie rozmiary, a i oczywiście każdy dywan można zmniejszyć do wymaganego rozmiaru. Duży wpływ na wybór dywanu ma również cena. Ta bywa różna ze względu na dużą liczbę czynników: od rozmiaru przez materiał (wełna, materiały syntetyczne), rodzaj tkania (tkanie ręczne, tkanie maszynowe), grubość runa, gęstość runa, dodatkowe właściwości (możliwość prania w pralce, dywan dla alergików).

FORMA WYSYŁKI DYWANÓW

Nasze dywany wysyłane są wedle ściśle określonych reguł, odpowiednio zabezpieczone po otwarciu sprawiają wrażenie jakby dopiero wyszły spod maszyny szyjącej. Dywany do 250cm szerokości zwijane są w rulon, większe w kostkę przy zachowaniu odpowiedniej metody aby po dostawie były piękne jak na zdjęciu.