akcesoria do karniszy

Aktywne filtry

AKCESORIA DO KARNISZY DWM

W tej kategorii znajdziesz wszystkie potrzebne produkty do rozbudowy swojego karnisza: żabki, kółka, agrafki, wsporniki ścienne i sufitowe, łączniki, łuki przelotowe i zakończeniowe. Dzięki nim rozbudujesz karnisz o dodatkowe funkcje, podkreślisz styl pomieszczenia.

JAK ROZBUDOWAĆ KARNISZ?

Podczas zakupu karnisza warto pomyśleć o dodatkowych elementach dzięki którym można rozszerzyć funkcjonalność karnisza a także jego wygląd

  • żabki, agrafki, kółka - podstawowe elementy do zawieszania tkanin. żabki posiadają specjalne "ząbki" które dodatkowo trzymają tkaninę.
  • wsporniki ścienne, sufitowe - niezbędne do montażu karniszy drewnianych i metalowych. Standardowo do drążka o długości do 250cm wystarczą 2, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować 3 przy cięższych tkaninach. Zaletą wsporników sufitowych natomiast jest to że mamy pełną kontrolę nad tym na ile chcemy się odsunąć od okna lub wnęki okiennej. Zarówno wsporniki ścienne jak i sufitowe można docinać wedle uznania.
  • łuki przelotowe, zakończeniowe - są bardzo przydatne przy montażu szyn. Dzięki łukom przelotowym można połączyć dwie szyny pod kątem 90 stopni a łuki zakończeniowe dodają ładny efekt zakończenia szyny.
  • blokady szyny, zaślepki szyny - blokady szyny umożliwiają łatwe zaznaczenie miejsca w którym tkanina nie może być dalej rozwijana natomiast zaślepki zakrywają otwory w których umieszczane są kołki rozporowe do montażu.