Karnisze

Aktywne filtry

KARNISZE DWM

Karnisze metalowe, karnisze drewniane, a także szyny sufitowe - to nadal bardzo popularny element wystroju wnętrza. Dobrze dobrany karnisz odświeży pomieszczenie i doda mu eleganckiego wyglądu. W naszej ofercie znajdziesz karnisze pojedyncze, podwójne, a także szyny jednotorowe dwutorowe a nawet trzytorowe. Wysokiej jakości karnisze, które zostaną dopasowane do potrzeb każdego domu.

JAK WYBRAĆ KARNISZ?

Podczas poszukiwań karnisza warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które z pewnością pomogą wybrać ten najbardziej odpowiedni do naszego pomieszczenia. 

  • długość - jest to jedna z podstawowych cech karniszy. W naszej ofercie znajdziesz karnisze do 500cm długości, co oczywiście nie oznacza że nie możesz zamontować dłuższego karnisza - dodatkowe wsporniki i łączniki umożliwiają rozbudowę karnisza.
  • ilość torów/drążków - W zależności od własnych preferencji posiadamy karnisze pojedyncze i podwójne. Jeżeli chodzi o szyny sufitowe to mamy tutaj wybór jedno dwu a nawet trzytorowych. wybór ilości drążków lub torów zależy od ilości tkanin wieszanych w pomieszczeniu. Jedna prosta firanka lub zasłona może ładnie ozdobić pomieszczenie, ale warto zawsze pomyśleć na przyszłość o ewentualnej zmianie wystroju i powieszenia jednego i drugiego.
  • miejsce montażu - Nasze produkty możesz zamontować wedle uznania albo na ścianie lub na suficie, w przypadku szyn natomiast wybór jest oczywisty - montaż do sufitu. Zarówno karnisze drewniane jak i metalowe można zamontować do sufitu w przypadku pojedynczego drążka wystarczy przykręcić go do sufitu a w przypadku podwójnego użyć specjalnego wspornika sufitowedo dostępnego w sprzedaży.
  • materiał wykonania - Nasze karnisze produkowane są z 3 materiałów - drewna, metalu oraz PCV. Klasyczne drewniane karnisze wyróżniają się elegancją i ponadczasowością, metalowe cechuje spora wytrzymałość, a dzięki zastosowaniu szyn sufitowych można uzyskać jednolity efekt i wyeksponować daną tkaninę.

JAK ZMIERZYĆ OKNO DO KARNISZA?

Pomiar powinien zostać rozpoczęty od zmierzenia wnęki okiennej. Standardowo do szerokości wnęki okiennej powinniśmy dodać po 10-20cm z dwóch stron na montaż wsporników. Sam drążek powinien wystawać na 5-10cm poza wsporniki więc w sumie karnisz powinien mieć 20-30cm więcej długości od wnęki okiennej.

FORMA WYSYŁKI KARNISZY

Nasze karnisze wysyłamy do 250cm długości w całości w przypadku standardowego kuriera, natomiast jest możliwość zakupu karnisza o długości 300cm w całości lub szyny w długości 350cm przy wyborze kuriera gabarytowego lub odbioru z jednego z naszych sklepów.