Filtruj według

Kolor

Kolor

Rodzaj

Rodzaj

karnisze drewniane

Aktywne filtry

KARNISZE DREWNIANE DWM

Natura nigdy nie wychodzi z mody. Karnisze drewniane stanowią idealne połączenie z drewnianymi mebami, podłogą lub drzwiami. Nasze karnisze drewniane posiadają 2 rodzaje drążków: malowane (kolory dąb, mahoń, olcha, wenge oraz wiśnia), oklejane (kolory brąz, buk, dąb jasny oraz sosna). W ofercie znajdują się zarówno karnisze pojedyncze jak i podwójne które można zamontować do ściany i do sufitu

JAK WYBRAĆ KARNISZ?

Podczas poszukiwań karnisza warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które z pewnością pomogą wybrać ten najbardziej odpowiedni do naszego pomieszczenia. 

  • długość - jest to jedna z podstawowych cech karniszy. W naszej ofercie znajdziesz karnisze do 500cm długości, co oczywiście nie oznacza że nie możesz zamontować dłuższego karnisza - dodatkowe wsporniki i łączniki umożliwiają rozbudowę karnisza.
  • ilość drążków - W zależności od własnych preferencji posiadamy karnisze pojedyncze i podwójne. Wybór ilości drążków lub torów zależy od ilości tkanin wieszanych w pomieszczeniu. Jedna prosta firanka lub zasłona może ładnie ozdobić pomieszczenie, ale warto zawsze pomyśleć na przyszłość o ewentualnej zmianie wystroju i powieszenia jednego i drugiego.
  • miejsce montażu - Nasze produkty możesz zamontować wedle uznania albo na ścianie lub na suficie. Zarówno karnisze drewniane jak i metalowe można zamontować do sufitu w przypadku pojedynczego drążka wystarczy przykręcić go do sufitu a w przypadku podwójnego użyć specjalnego wspornika sufitowedo dostępnego w sprzedaży.
  • materiał wykonania - Karnisze wykonane są z drewna, w zależności od koloru mogą być malowane lub oklejane drewnopodobną okleiną.

JAK ZMIERZYĆ OKNO DO KARNISZA?

Pomiar powinien zostać rozpoczęty od zmierzenia wnęki okiennej. Standardowo do szerokości wnęki okiennej powinniśmy dodać po 10-20cm z dwóch stron na montaż wsporników. Sam drążek powinien wystawać na 5-10cm poza wsporniki więc w sumie karnisz powinien mieć 20-30cm więcej długości od wnęki okiennej.

AKCESORIA

Do każdego karnisza dołączany jest zestaw akcesoriów w które wchodzą

  • drążek lub drążki
  • wsporniki ścienne (w zależności od długości 2 lub 3 w przypadku karnisza dzielonego)
  • komplet żabek z kółkami (8 żabek na metr drążka)
  • komplet zakończeń
  • kołki montażowe

Nie są to oczywiście wszystkie dostępne akcesoria, karnisz można rozbudować o wsporniki sufitowe, agrafki, dodatkowe kółka i żabki.

FORMA WYSYŁKI KARNISZY

Nasze karnisze wysyłamy do 250cm długości w całości w przypadku standardowego kuriera, natomiast jest możliwość zakupu karnisza o długości 300cm w całości przy wyborze kuriera gabarytowego lub odbioru z jednego z naszych sklepów. W przypadku zakupu dłuższego karnisza zostaje on przecięty na pół i przygotowany do montażu z połączeniem dwóch drążków.