Filtruj według

szerokość

szerokość

Wzór

Wzór

Kolor

Kolor

chodniki podgumowane

Aktywne filtry

CHODNIKI PODGUMOWANE DWM

Chodniki podgumowane są jednym z przydatnych a nawet niezbędnych elementów wyposażenia domu. Zapewniają wysoką funkcjonalność dzięki podgumowanemu spodowi. Połączenie estetycznego wyglądu, praktycznego a przede wszystkim bezpiecznego użytkowania - te wszystkie cechy charakteryzują nasze chodniki. Dzięki antypoślizgowemu spodowi nie będzie się ślizgał po podłodze nawet bez podklejania.

JAK WYBRAĆ CHODNIK?

Podczas poszukiwań chodnika warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które z pewnością pomogą wybrać ten najbardziej odpowiedni do naszego pomieszczenia. 

  • szerokość i długość - jest to jedna z podstawowych cech chodników. Najbardziej popularne szerokości to 67cm, 80cm, 100cm lub 120cm lecz nie są to jedyne szerokości. Długość jest kwestią indywidualną, w zależności od przeznaczenia chodnika istnieje możliwość wykonania 2 metrowego jak i 20 metrowego.
  • materiał wykonania - chodniki podobnie jak dywany tkane są z różnych przędz: zarówno syntetycznych jak i naturalnych.
  • rodzaj spodu - jest to istotna cecha chodnika z uwagi na to że potrafi być on długi i wąski przez co może się przesuwać lub podwijać. Przeciwdziałają temu chodniki podgumowane, które nie posiadają antypoślizgowy spód który zapewnia stabilne ułożenie na płytkach w kuchni czy łazience.
  • grubość - w zależności od zastosowania chodniki posiadają krótsze lub dłuższe runo. Krótkie runo sprawdza się w miejscach o natężonym ruchu umożliwiając proste czyszczenie i dobre walory użytkowe natomiast wyższe zapewnia miękkość, komfort chodzenia i nadaje pomieszczeniu wrażenie przytulności.

ZASTOSOWANIE CHODNIKÓW

Chodniki poza dekoracją mogą pełnić funkcję praktyczną. Znajdą zastosowanie na: schodach, korytarzu oraz podłogę w kuchni lub łazience. Grube chodniki świetnie izolują od zimnej podłogi i zapewniają miękkość idealnie wkomponują się do sypialni obok łóżka lub w salonie. W dużych pomieszczeniach sprawdzą się jako elementy nawigacji, wyznaczania ścieżek ruchu. Chodniki podgumowane świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym a także u osoby starszej dzięki dodatkowej ochronie na przesuwanie.

FORMA REALIZACJI ZAMÓWIEŃ

Chodniki standardowo posiadają od 60 do nawet 120 cm szerokości. Większość z nich jest obszyta fabrycznie po dłuższych bokach, krótsze natomiast są obszywane przez nas gratisowo do każdego zamówienia, staramy się aby kolor obszycia był najbardziej zbliżony do fabrycznego. Jeżeli chodzi o długość chodniki sprzedajemy co 10cm ale naturalnie jesteśmy w stanie wykonać chodnik o niezaokrąglonej długości np. 3,46 mb. Nasze chodniki pakowane są w sposób nieumożliwiający uszkodzenie a także niwelujący wygięcia aby od razu po rozpakowaniu nadawał się do użytkowania.