Filtruj według

Kolor

Kolor

Średnica Drążka

Średnica Drążka

Rodzaj

Rodzaj

karnisze metalowe

Aktywne filtry

KARNISZE METALOWE DWM

Bardzo eleganckie do nowoczesnych pomieszczeń z szerokim wyborem zakończeń oraz kolorów - takie karnisze metalowe znajdziesz u nas. W naszej ofercie posiadamy karnisze o kilku średnicach rurki oraz kolorach - złotym antyku, matowym srebrze oraz stali nierdzewnej. Dodatkowo każdy kolor posiada ponad 10 przepięknych zakończeń.

JAK WYBRAĆ KARNISZ?

Podczas poszukiwań karnisza warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które z pewnością pomogą wybrać ten najbardziej odpowiedni do naszego pomieszczenia. 

  • długość - jest to jedna z podstawowych cech karniszy. W naszej ofercie znajdziesz karnisze do 500cm długości, co oczywiście nie oznacza że nie możesz zamontować dłuższego karnisza - dodatkowe wsporniki i łączniki umożliwiają rozbudowę karnisza.
  • ilość drążków - W zależności od własnych preferencji posiadamy karnisze pojedyncze i podwójne. Wybór ilości rurek zależy od ilości tkanin wieszanych w pomieszczeniu. Jedna prosta firanka lub zasłona może ładnie ozdobić pomieszczenie, ale warto zawsze pomyśleć na przyszłość o ewentualnej zmianie wystroju i powieszenia jednego i drugiego.
  • miejsce montażu - Nasze produkty możesz zamontować wedle uznania albo na ścianie lub na suficie. Zarówno karnisze drewniane jak i metalowe można zamontować do sufitu w przypadku pojedynczego drążka wystarczy przykręcić go do sufitu a w przypadku podwójnego użyć specjalnego wspornika sufitowego dostępnego w sprzedaży.
  • materiał wykonania - Karnisze wykonane są z metalu, rurki poddane są procesowi galwanizacji. Do wyboru są 3 kolory: złoty antyk, matowy srebrny oraz stal nierdzewna.

JAK ZMIERZYĆ OKNO DO KARNISZA?

Pomiar powinien zostać rozpoczęty od zmierzenia wnęki okiennej. Standardowo do szerokości wnęki okiennej powinniśmy dodać po 10-20cm z dwóch stron na montaż wsporników. Sam drążek powinien wystawać na 5-10cm poza wsporniki więc w sumie karnisz powinien mieć 20-30cm więcej długości od wnęki okiennej.

AKCESORIA

Do każdego karnisza dołączany jest zestaw akcesoriów w które wchodzą

  • rura lub rury
  • wsporniki ścienne (w zależności od długości 2 lub 3 w przypadku karnisza dzielonego)
  • komplet cichych żabek z kółkami (8 żabek na metr rury)
  • komplet zakończeń
  • kołki montażowe

Nie są to oczywiście wszystkie dostępne akcesoria, karnisz można rozbudować o wsporniki sufitowe, łączniki kątowe i proste, dodatkowe kółka i żabki.

FORMA WYSYŁKI KARNISZY

Nasze karnisze wysyłamy do 250cm długości w całości w przypadku standardowego kuriera, natomiast jest możliwość zakupu karnisza o długości 300cm w całości przy wyborze kuriera gabarytowego lub odbioru z jednego z naszych sklepów. W przypadku zakupu dłuższego karnisza zostaje on przecięty na pół i przygotowany do montażu z połączeniem dwóch rurek.